بادرود

مقالات و مطالب این صفحه به صورت آزمایشی است و پس از تکمیل روند جمع آوری موضوعات مرتبط با مدیریت و صنعت بیمه و نمایندگان بیمه ، سازماندهی و دسته بندی خواهد شد. لذا از دوستانی که در این رابطه منابع و مطالب مرتبطی در دست داشته و علاقمند به اشتراک گذاری آنها با همکاران خود هستند ، دعوت می شود تا در تکمیل آرشیو با ذکر نام و نشانشان همکاری نمایند.

با تشکر از حسن توجه شما 

فرهاد شریعتی

برنامه زیر تحت نظر جناب آقای دکتر سلطانی و برای درس منابع انسانی تهیه شده و حداکثر تلاش برای اجرایی بودن برنامه صورت پذیرفته :

برنامه آموزش نمایندگان بیمه دانا استان اصفهان در سال 1394

 تحقیق زیر برای درس تحقیقات بازاریابی (استاد : جناب آقای دکتر کابلی ) و در رابطه با واحدهای خسارت شرکت های بیمه به صورت موردی انجام پذیرفته :

پروژه تحقیقات بازاریابی با موضوع واحد خسارت شرکت بیمه 

مدل های بهبود کیفیت و تعالی سازمان و خدمات سازمان بسیار متنوع هستند و در هر سازمان بخشی از آنها موثر تر و کاراتر می باشند ، لذا بنا به مطالعه چند مدل و بررسی هزینه ها و ساختارهای مورد نیاز مدل های موجود ، مدل آراستگی سازمانی  5C   را پسندیدم و برای دفتر نمایندگی خود به اجرا در خواهم آورد. بنابراین وظیفه خود دانستم تا این مدل ساده و کم هزینه ولی بسیار کاربردی را به خدمت شما همکاران عزیز پیشنهاد دهم . در ضمن در هفته آینده خلاصه مطالب در این مورد را به همراه گام های عملی کردن آن به خدمتتان تقدیم می نمایم :

مدل پنجگانه تعالی نظم (کیفیت) در سازمان با استقرار نظام آراستگی سازمانی- 1

مدل پنجگانه تعالی نظم (کیفیت) در سازمان با استقرار نظام آراستگی سازمانی- 2

برنامه استراتژیک در سطح بالای سازمان های بزرگ و در راس هرم مدیریتی انجام می گیرد ولی این بدان معنا نیست که دفاتر بیمه ای نیاز به آن نخواهند داشت. هدف اصلی تاسیس دفاتر بیمه ای ، ارائه خدمات با توجه به سودآوری بنگاه اقتصادی است لذا توجه به سیاست های شرکت های بیمه و اوضاع اقتصادی و اجتماعی محیط کار ، برنامه ریزی با اهداف میان – بلند مدت از ملزومات حرکت پیوسته و پویای یک دفتر نمایندگی می باشد . در لینک زیر یک مدل ساده و مثال عملی را برای دفتر نمایندگی خود طراحی نمودم که شروع به اقدام عملی و اجرای آن تاثیرات شگرفی در پیشبرد اهدافم گذاشت :

نمونه روند برنامه ریزی استراتژیک دفاتر بیمه

مدل کسب و کار به شما اجازه می دهد استراتژی های خود را به راحتی تعیین کنید و شکل کلی و قالب اصلی کسب وکار شما را مشخص می کند . بدون مدل کسب و کار احتمال موفقیت شما کم خواهد بود و هیچگاه نخواهید توانست از رقبای خود پیشی بگیرید. فایل زیر خلاصه ای از مبانی مدل کسب و کار است :

(جدید)مدل کسب و کار ( پاورپوینت)

شرکت های دانش بنیان نقش به سزایی در پیشرفت جامعه و ایجاد ارزش افزوده از طریق کسب دانش و اطلاعات دارند . در فایل زیر خصوصیات یک شرکت دانش بنیان ارائه می گردد :

(جدید)شرکت های دانش بنیان

فن بازار برای بسیاری از ایرانیان واژه ای ناشناخته است . در فایل زیر به توضیح این مطلب پرداخته ایم :

(جدید)فن بازار 

خلاصه فن بازار

 

سایر مطالب :

خلاصه کتاب تحقیقات بازاریابی

خلاصه تحقیق بازاریابی تال و هاوکینز

واحدهای اجرایی

حقوق تجارت ارشد

خلاصه معرفی شرکت گوگل

قانون تجارت

(جدید)جزوه درس مدیریت مالی 

(جدید)جزوه درس حسابداری مدیریت

(جدید)جزوه کلیات طرح توجیح اقتصادی بنگاه

(جدید)جزوه کلاسی درس تحقیقات بازاریابی (آقای دکتر تقسیمی)

(جدید)جزوه  1 درس صادرات و بازاریابی بین الملل(آقای دکتر تقسیمی)

(منابع امتحان) درس مدیریت استراتژیک بازاریابی ( استاد : آقای دکتر تقسیمی)

(منابع امتحان) درس  تحقیقات بازاریابی ( استاد : آقای دکتر تقسیمی)

(منابع امتحان) درس مسائل بازاریابی بین الملل و صادرات ( استاد : آقای دکتر تقسیمی)